СПРИНГБОКСИ РАЗБИЛИ ВАЛАБИСЕ У БРИЗБЕЈНУ

СЛАВИЛИ У АУСТРАЛИЈИ: капитен Јужне Африке Сија Колиси прославља победу против Озија. ФОТО: AAP

У утакмици која је отворила овогодишње Првенство четири нације, односно Рагби Првенство какво је званично име најјачих репрезентација јужне хемисфере, Јужна Африка је декласирала Аустралију на стадиону Ленг парк у Бризбејну 33:7 (21:0).

Валабиси се практично нису видели у првих 40 минута утакмице. Светски шампиони су их потпуно надиграли укњиживши три трансформисана есеја преко капитена Сије Колисија, Питера Стефа Ду Тоита и Курт Лија Арендсеа уз прецизне шутеве Сачеа Мнгомезулуа недозволивши домаћину нити један да постигне.

У другом полувремену, наставили су у истом ритму али доста опуштеније и недисциплинованије што је проузроковало другим есејем Курта Лија Арендсеа и првим Кваге Смита уз једно претварање Сачеа Мнгомезулуа.

Утешне поене са недорасле Аустралијанце постигао је Хантер Паисами полагањем и Том Лајнах претварањем.