EШТОНОВ ЕСЕЈ НАЈБОЉИ У ГОДИНИ ЗА НАМА

КРИС ЕШТОН ПРЕТРЧАВА ДРУА МИЧЕЛА ПРЕД ПОСТИЗАЊЕ НАЈБОЉЕГ ЕСЕЈА У 2010.
КРИС ЕШТОН ПРЕТРЧАВА ДРУА МИЧЕЛА ПРЕД ПОСТИЗАЊЕ НАЈБОЉЕГ ЕСЕЈА У 2010.

Поентирање репрезентативца Енглеске Криса Ештона на утакмици одиграној на стадиону Твикенхем у Лондону 13. новембра против Аустралије које је значајно допринео победи 35:18 Црвених ружа над Валабисима, Међународног удружење рагби играча прогласило је за најбоље у 2010. години.

Крило Нортхемптон Сеинтса и Енглеске постигло је фантастчан есеј против Аустралије претрчавши у спринту раздаљину од сопствене гол линије до противничке, оставивши иза себе Друа Мичела „једанестицу“ Озија за своје друго полагање на мечу. Поентирању године претходила је обећавајућа акција Валабиса. Међутим, гости су заустављени буквално на есеј линији Енгелске где су у раку изгубили посед лопте а брза дистрибуција исте кроз руке Бена Јангса и Кортија Лова омогућила је контра напад који је Ештон муњевито спровео у дело.

КАРЛА ХОХЕПА ПРЕД ПОСТИЗАЊЕ ЈЕДИНОГ ЕСЕЈА ЗА НОВИ ЗЕЛАНД У ПОБЕДИ 13:10 ПРОТИВ ЕНГЛЕСКЕ У ФИНАЛУ СВЕТСКО ПРВЕНСТВА ЗА ЖЕНЕ.
КАРЛА ХОХЕПА ПРЕД ПОСТИЗАЊЕ ЈЕДИНОГ ЕСЕЈА ЗА НОВИ ЗЕЛАНД У ПОБЕДИ 13:10 ПРОТИВ ЕНГЛЕСКЕ У ФИНАЛУ СВЕТСКО ПРВЕНСТВА ЗА ЖЕНЕ.

У конкуренцији је било 230 полагања од којих је 18 ушло у ужи избор. Поред Криса Ештона у игри за престижну награду установљену 2007. годнине били су расни поентери попут Милса Мулиаине, Израела Дага, Данијела Картера (Нови Зеланд) Фелипеа Контепомија, Гонзалеа Тиесија (Аргентина), Шејна Вилијамса (два есеја), Џејмса Хука (Велс), Адама Ешлија Купера, Џејмса О` Конора (Аустралија), Бена Фодена (Енглеска) као и они нето мање познати Крисандер Антонио Бота (Намибија), Никола Матавалу (Фиџи), Хуан Хозе Имхоф (Аргентина),  а међу лауреатима биле су и припаднице лепшег пола Денијеле Вотерман (Енглеска), Коби Џејн Морган (Аустралија) и Карла Хохепа (Нови Зеланд) које су се у години за нама бориле на Светском првенству у Енглеској.

ДАНИЈЕЛЕ ВОТЕРМАН У ПРОДОРУ ПРОТИВ ИРСКЕ.
ДАНИЈЕЛЕ ВОТЕРМАН У ПРОДОРУ ПРОТИВ ИРСКЕ.

Ештонови претходници били су центар Јужне Африке Жак Фури (2009.) капитен Ирске Брајан О` Дрискол (2008.) и репрезентативац САД зимбабвијског порекла Такудзва Нгвења (2007.) .

Добра вест за селектора Енглеске Мартина Џонсона је да се Крис Ештон опоравио од повреде квадрицепса задобијене 8. јануара у Лестеру у поразу Сеинтса 27:16 од Тајгерса и да ће бити спреман за меч који се игра у петак 4. фебруара у Кардифу проив Велса чиме одпочиње овогодишњи Куп шест нација.

Есеј Криса Ештона који је проглашен најбољим у 2010. години од Међународног удружења рагби играча можете погледати на нашој веб страници у рубрици ЗАНИМЉИВИ РАГБИ СНИМЦИ.

Један одговор на „EШТОНОВ ЕСЕЈ НАЈБОЉИ У ГОДИНИ ЗА НАМА“

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.