ИТАЛИЈА ИЗНЕНАДИЛА АУСТРАЛИЈУ, АРГЕНТИНА ДОМАЋИНА

ЗАСЛУЖЕНО: Азури славе победу против Бејби Валабиса. ФОТО: World Rugby

Неочекивани исходи мечева десили су се у другом колу Светског првенства за играче до 20 година које се игра у Јужној Африци. У оквиру групе Б Италија је изненадила Аустралију победивши је 17:12 док су Бејби Пумаси шокирали домаћина декласиравши их 31:12 у групи Ц. У дербију групе А Бејби блекси су савладали Француску 27:26.

Јуниори Италије забележили су сигурно највећу победу у својој историји учешћа на Мондијалима за играче до 20 година које се игра од 2010. У седмом по реду окршају са фаворизованим Аустралијанцима славили су 17:12 чиме су створили шансу да ипак прођу у нокаут фазу.

Подмладак Аргентине је за садашњи ток турнира направио највеће и најпријатније изненађење убедљиво победивши домаћине догађаја. Бејби Пумаси су водили чак 17:0 на полувремену да би утакмицу завршили поносно 31:12.

Браниоци титуле освојене лане такође у Јужној Африци, Французи претрпели су пораз у дербију кола обзиром да је отварач Рико Симпсон у последњем минуту био прецизан из казненог ударца за 27:26.