КАУНТИС МАНУКАУ ОДНЕЛИ ПОБЕДУ ИЗ АЛБАНИЈА

ДЕТАЉ СА МЕЧА У АЛБАНИЈУ: рагбисти Норт Харбура у продору. ФОТО: North Harbour Rugby

У правој драми виђеној на садиону Норт Харбура у мечу којим је отпочео други дан, четвртог кола Првенства провинција Новог Зеланда, домаћи су претпели пораз од Каунтис Манукауа који је у последњим минутима меча поново стекао предност есејем Сајмона Питера Толеафое чиме су Стилерси тријумфовали 36:33 (24:12).

Гости су повели са два есеја Етенија Нанаија Сетура која су била трансформисана, први од Рајлија Хохепе, други од Еј Џеј Алатимуа.

Норт Харбур је дошао до изједначења полагањима Брна Хала и Камеруна Суафое и претварањима Танеа Едменда.

Ипак, до одласка на одмор Каунтис Манукау стичу предност прво казном Еј Џеј Алатимуа који је који трен касније трансформисао и есеј Адама Браша.

ДИРЕКТНО И ЕКСКЛУЗИВНО ИЗ АЛБАНИЈА: Јован Бајић

Стилерси су наставили у истом ритму и у другом полувремену. Четврти есеј за госте је био дело Џонатана Тауматеинеа а претворио га је Рајли Хохепa зa вођство 14:31.

Предност се истопила есејима Софаи Маке и Кејди Бенкса из једно претварање Танеа Едменда.

Изједначење Норт Харбуру, осам минута до краја меча донео је Сем Кристи који је након мола створеног после аута положио лопту иза гол линије. Тане Едмед имао је живаца и вештине шест минута до последњег звиждука судије Меги Кугер Ор да успешно изведе трансформацију којом су домаћи направили преокрет и први пут на сусрету прешли у вођство.

Ипак, два минута до краја драме на стадиону Норт Харбур у Албанију Каунтис Манукау су направили победоносни обрт есејем резервисте Сајмона Питера Толеафое који није претворио Еј Џеј Алатиму чиме је остало 33:36.

Домаћини су имали још једну шансу макар реми да извуку али су се одлучили да из казне играју уместо да шутирају на гол. Добро си извели аут, формирали мол који се претворио у рак где се лопта загубила чиме су сва четири бода отишла у Каунтис Макукау док је бонус бод за пораз мањи од седам поена разлике био слаба утеха Норт Харбуру

НОРТ ХАРБУР – КАУНТИС МАНУКАУ 33:36 (14:24)